Výlety do Polska

AQUAPARKY V KARPACZI


Zhruba 25 km od Malé Úpy se nachází malé polské městečko Karpacz. V tomto městečku najdete zajímavý skandinávský kostel Wang. My Vás ale chceme upozornit na dva nově vybudované hotely s úžasnými aquaparky, které nejen za nepříznivého počasí udělají radost všem, od malých plaváčků, přes teenagery a rodiče až po babičky a dědečky…

V hotelu SANDRA si užijete 25metrový bazén s umělým vlnobitím a několik  brouzdališť a skluzavek pro nejmenší návštěvníky. Milovníkům adrenalinu jsou určeny tobogány a dravá řeka, která vás bude divoce unášet korytem. Regenerovat se můžete v relaxační zóně s vnitřními i venkovními vířivkami, solné jeskyni nebo sauně.

V hotelu GOLEBIWSKY je umístěn aquapark TROPICANA, kde najdete také mnoho atrakcí a lákadel. Celý areál Vás překvapí svou velikostí. Naleznete zde 3 tobogány, trychtýř, 8 různých vířivek, solnou jeskyni a sauny. Velkou atrakcí je sauna s různými druhy chlazení. Osvěžit se můžete studenou vodou, ale také sněhem. Nechybí zde ani posilovna pro sportovce. Dále je tu také plavecký 23-metrový bazén, divoká řeka a venkovní bazén s atrakcemi. Vše je v ceně vstupného, navíc děti do 4 let mají vstup zdarma. Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství, neváhejte!

Park miniatur památek Dolního Slezka se nachází v nedalekém městečku Kowari. Hned za hraničním přechodem na Pomezních boudách můžete navštívit tento okouzlující park, který vznikl v roce 2003. Modely jsou zmenšené většinou v měřítku 1:25 (hrady, zámky, kláštery, zříceniny), ale i v měřítku 1:50 - například nejvyšší hora ČR Sněžka. Miniatury jsou do nejmenších detailů věrnou  kopií originálu a jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné povětrnostním vlivům. Přes zimu se miniatury kvůli poškození schovávají. Ani nepříznivé počasí tento výlet nemůže překazit, protože se dá parkem procházet i za deště, zdarma je k dispozici zapůjčení deštníků.
www.park-miniatur.com


SMAŽENÍ PSTRUHŮ


Kowar je zajímavé městečko, za kterým směrem na Karpacz leží oblíbená Smažalniu Ryb FLIPER.

Ryby jsou pevnou součástí moderní, zdravé a také dietní kuchyně, v restauraci můžete ochutnat místní rybí speciality. Připravena je atraktivní nabídka: návštěvníci si mohou sami ulovit svého pstruha, kterého kuchař potom chutně usmaží a naservíruje. Ostatní si mohou pochutnat na rybí polévce. Výborně se najíte a můžete se přitom kochat výhledem na Krkonoše.


POLSKÉ TRHY


Velmi navštěvované jsou v Polsku trhy. Pokud jedete z hraničního přechodu na Pomezních Boudách, nejbližší větší trh naleznete v Kamienne Góre. Na trhu najdete, na co jen pomyslíte. Na rozdíl od většiny našich tržnic tam neprodávají jen zboží z Číny, ale také kvalitní výrobky z Polska či jiných evropských zemí. Cena je zpravidla o dost příznivější, než v klasických kamenných obchodech za stejné zboží. Nabízí se věci vkusné i kýče, nakupovat můžete oblečení, obuv, textil, drogerii, nábytek i potraviny. Někteří lidé sem jezdí pro čerstvou zeleninu, protože Poláci jsou výborní zemědělci.


Vaše rezervace

Novinky
Od ubytovaných hostů

"Penzion U Kostela 113 5.-8.7.2018 Moc děkujeme za krásný pobyt, který jsme zde mohli strávit.Zejména nás uchvátila úroveň kuchyně, opravdu znamenitý kuchař, výborná jídla, poctivě uvařená tradiční a moderní kuchyně. Snídaně též výborné,…


Snídaně podáváme formou bufetu, na své si přijde opravdu každý :)Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion113.krkonose-ukostela.cz